Kraniosakrální terapie jako podpora na cestě k těhotenství

Terapie harmonizuje tělo jako celek, takže se dostává do rovnováhy jak hormonální systém, tak psychika ženy. Velmi dobré výsledky má při práci se stresem či strachy. Mnohdy stačí, aby se žena uvolnila a těhotenství se podaří. 


Kraniosakrální terapie pro maminky a miminka

Kraniosakrální ošetření může být pro budoucí maminky velmi přínosné v tom, že posiluje jejich přirozené zdraví. Navíc může ulevit od bolesti zad, častého těhotenského symptomu a uvolnit napětí v pánvi. Harmonizovaná a uvolněná pánev může porod značně usnadnit.

Ošetření může také pomoci s vyrovnáním hormonální hladiny u žen a tím odstranit napětí a stres před porodem.


Nejčastější obtíže, se kterými může kraniosakrální terapie pomoci po narození děťátka:

  • obnovení sacího reflexu
  • srovnání kraniálních kostí hlavy u miminka
  • problémy s krční páteří, bolestmi hlavy nebo problémy s klouby u dětí
  • nespavost u miminka
  • řeší zácpu a bolesti bříška u miminek
  • podporuje maminku a miminko s jejich problémy, fyzickými či emocionálními, které zůstaly po porodu
  • pomáhá mamince se zotavit z porodu

Jak probíhá terapie u miminek:

Miminko je oblečeno a většinou leží na masážním stole nebo je chováno či kojeno maminkou. V ideálních případech může také spát. Maminka svojí přítomností vytváří dítěti zázemí a terapeut při tom jemně pracuje lehkým dotekem na hlavičce, bříšku, křížové oblasti nebo páteři u miminka a uvolňuje tímto způsobem bloky v těle. 


Kraniosakrální terapie od Marie Kolínové je naprosto úžasná, nejen její kouzelný dotyk, který vždy pohladí po těle i duši. Mnohokrát v životě mi tato metoda pomohla především v období zdravotních problémů způsobených z traumat souvisejících s dětstvím, které mi pomohla odbourat z mého podvědomí a zároveň mě připravit na mateřství, po kterém jsem tolik toužila. Po pár těchto terapiích se zadařilo a dnes se těším každý den z mého usměvavého a krásného chlapečka.

Také mě Marie nádherně provedla celým mým porodem, ze kterého jsem měla panický strach. Vnímala jsem její obrovskou podporu a vše dopadlo báječně. Po porodu můj chlapeček často plakal a já cítila, že se potřebujeme propojit, abychom navázali milující vztah mezi námi. I to se zdařilo a já si tak dokáži užívat naplno každičký den s mým tolik milovaným synem. Všem mohu jen a jen doporučit tuto metodu prováděnou Marií a zároveň jí tímto velmi děkuji.

Romana D.